Kalguard Uygulamaları

KALGUARD NEDİR ?

Elektrolitik Kireç Önleme sistemimiz KalGUARD ™

  • Tuz ve kimyasal madde kullanılmadan su arıtma ve kalıcı koruma sağlayan, depolanmış sularda etkinliğini kaybetmeden uzun süre kullanıma izin veren tek sistemdir.
  • Düşük bir işletim bedeli ile endüstriyel sistemlerde, belediyelerde, sanayi ve konutlarda kireç oluşumlarının çok düşük maliyetler ile önlenmesini sağlar.
  • Kullanılan teknoloji, Bina Yönetmelikleri Kısım L Building Services UK’de listelenmiştir ve kireç birikimini önlemede bağımsız olarak test edilmiştir.
  • Tek bir sistem ile tüm bir mekanik tesisatı koruyabilen KalGUARD ™, Değer Mühendisliği için cazip bir fırsat sunar.
  • KalGUARD ™ çalışmasını kolayca izleyebilmenizi sağlayan BMS’de programlanabilen bir kontrolör ile birlikte gelir.
  • Konut ve sanayide kullanılan suyun çoğu belediyelerimiz tarafından sağlanmaktadır. Birçok durumda ve kimyasal bileşimi nedeniyle sularımız sert su statüsündedir. Bu durum, sıcak suyun kullanıldığı işlemlerde, ısı transferi ve boruların iç yüzeylerinde ve diğer sistem bileşenlerinin yüzeylerinde kireç birikintilerinin çökeltilmesine engel olur. Bu tortular, cihazların ve su ısıtma sistemlerinin verimliliğini etkiler ve bakım giderlerinin artmasına sebep olur. Kireç sadece üretimde maliyet artışına sebep olmaz, aynı zamanda boruların, tankların, duşların ve muslukların başlarına yapışır ve bakterilerin üremesi için ideal bir ortam sağlayarak sistemin sağlığını tehlikeye atabilecek bir elementtir. Sentinel KALGUARD tüm bu sorunları depo girişine entegre edilerek 10-12 yıl arasında bertaraf etmektedir.